Sedmé nebe v neděli 16.června i dál

Autor: Jiří Černý (santana.c@seznam.cz), Téma: Kam za Jiřím Černým
Vydáno dne 02. 04. 2019 (87 přečtení)
Zhruba po pěti měsících odmlčení, které uplynuly od ukončení mého pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře na stanici Dvojka, se vracím jako externista zpátky do Českého rozhlasu. Děkuju všem posluchačům, co se o to zasloužili svými reakcemi, především více než třemi tisíci podpisy petice na mou podporu.

Byli mezi nimi i senátoři, ústavní soudkyně, univerzitní rektor, muzikanti, herci, výtvarníci, lékaři a novináři, včetně  rozhlasových a televizních. Všechno začalo tak zvanou Zlínskou výzvou, kterou inicioval valašský kuturní pracovník, především amatérský činoherec, Zdeněk Kundera.. Přišel s tím nápadem sám, mě se jen dodatečně zeptal, jestli bych se do rozhlasu vůbec chtěl vrátit. Ujistil jsem ho, že ano.

   První nabídku mi učinil 25.února programový ředitel Ondřej Nováček, po schůzce s ním a s šéfredaktorkou stanice Vltava Jaroslavou Haladovou jsem se rozhodl 22.března. Začnu jakýmsi zahřívacím kolem na Vltavě, ranní Mozaikou v pondělí 29.dubna, výběrem hudby pro vysílání.  Pravidelně se pak budu střídat jednou měsíčně v hodinovém Sedmém nebi s Vladimírem Franzem, Monikou Načevou, Ondřejem Havelkou s Pavlem Klikarem a Sárou Vondráškovou. Moje budou  vždycky třetí neděle  v měsíci, 19-20hodin. Teď tedy uslyšíte můj druhý pořad 16.června. Je věnovaný písním Karla Kryla (i v podání Antoniny Krzysztonové) a Krylovým snímkům z exilového alba Swing Time.