Nacerno.cz

              

Komentáře ke článku:
Socha komunistického ministra mluví s Litomyšlany

Komentář ze dne: 06. 12. 2004 22:34:29     Reagovat
Autor: jíra
Mail: @
Titulek: od pangejtu k pangejtu

zdravím vás, pane černý. vy se snažíte popsat tu \"dialektiku\" osobnosti Nejedlého. Takhle by se mohlo mudrovat nad Hitlerem, Stalinem, Husákem nebo i Napoleonem. Kdejaký lump spáchal i dobré skutky a na druhé straně nikdo není svatoušek. Ale pomníky by se měli stavět a nechávat asi jen těm dosti jednoznačným.

   Komentář ze dne: 10. 12. 2004 22:05:02     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: od pangejtu k pangejtu

Že já, blbec, nemám váš dar rozpoznat, co je to \"dosti jednoznačné\" a nevykašlu se na pascalovské hledání pravdy, které je pak ocejchováno jako mudrování. Mimochodem: Copak jste od Nejedlého četl?

      Komentář ze dne: 12. 12. 2004 18:22:22     Reagovat
Autor: Lotras
Mail: @
Titulek: Re: Re: od pangejtu k pangejtu

Přesně tak, pane Černý, pravdy je nám třeba. Pečlivě zvažovat, nic neopomenout, nevidět černobíle a předsudků se vyvarovat. Od Zdeňka Nejedlého jsem nečetl nic, ale viděl jste vy Hitlerovy akvarely? Já ano, některé jsou velmi zdařilé, a já alespoň trochu vím, o čem mluvím. Vskutku nijak špatný malíř, tenhle pan Hitler! Bezesporu též statečný člověk, však dostal i medaili. Po dálnici, co dal zbudovat, jsem taky jel, slouží dobře dodnes. Volkswagen, to bylo panečku vozítko, elegantní, milé. Reichstag snad byl poněkud pompézní, rozhodně ale nezanedbatelný architektonický kousek. Má babička za Hitlera viděla první barevný film, věřil byste tomu? A ti Židi? No... ona je babička neměla nijak v lásce ještě padesát let po válce, a ona Židy ještě zažila, takže asi věděla proč. A cikáni? Kdo je má rád dnes? Suďme pana Hitlera vyváženě, v tom jsem s vámi zajedno. Věcně a ve výsledku s vámi vlastně ve všem souhlasím, ale ve vašem uvažování je cosi zcela chybného.

      Komentář ze dne: 17. 12. 2004 11:51:07     Reagovat
Autor: jíra
Mail: @
Titulek: Re: Re: od pangejtu k pangejtu

pane černý, to otevřené \"pascalovské\" hledání pravdy je opravdu to co mnoha lidem zde chybí, Mnoho lidí odvozuje pravdu od \"autority\" (církve, strany, vůdce atd.). V tom máte pravdu a v tom si vás cením. A cením si toho, že tento vliv jste měl na mnoho lidí i mé generace (53). Ale nejste konzistentní - Nejedlého zkoumáte i z těch pozitivních stránek a toto nedopřejete např. Nově, kde jste se po nějakém prohřešku \"zabejčil\" - a vlastně jednáte podobně jako já \"zabejčený\" proti prohřeškům Nejedlého. Objektivně žije dobro a zlo, přínos/nepřínos nezávisle od osob - např. německé dálnice jsou fajn, bez ohledu na to, kdo se podílel. Kvůli tomu nemusíme stavět a udržovat pomníky jinak kontroverzních osob, mnoha lidem ty osoby připomínají víc tu špatnou stránku.

         Komentář ze dne: 17. 12. 2004 22:28:58     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: od pangejtu k pangejtu

Děkuji za snahu o diskusi, velice si cením vaší vstřícnosti. Jen k té Nově: když jsem se zavázal - ať už rozumně nebo ze zoufalství nad novinářskou bezmocností - k tomu, že do Novy nepůjdu, dokud se ředitel neomluví za kameramanské špehování, nemohu to porušit. Lidé si mohou myslet, že se mýlím, to si často o o mně myslíte i vy sám. Což je logické. Ale nemohu si ze svých veřejných slibů dělat splachovací WC.

            Komentář ze dne: 17. 12. 2004 22:39:51     Reagovat
Autor: jíra
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: od pangejtu k pangejtu

dík. V Nově je dávno jiný gen. ředitel a navíc tenkrát byl myslím ředitel zpravodajství Vávra a ten je pryč od r. 99. Jinak pokud byste bojkotoval každé medium, které spáše svinstvo, asi byste z medií zmizel úplně.

Komentář ze dne: 18. 01. 2005 13:13:11     Reagovat
Autor: Boris Klepal
Mail: bk@borisklepal.cz
Titulek: Nechodim sem casto,

takze jsem si az ted vsiml clanku, k sose Zdenka Nejedleho v Litomysli. Reseni s pridanou deskou se zminenymi citaty se mi zdalo a zda tak \"necesky\" odvazne, objektivni a spravne, ze je pro mne dodnes vzorovym prikladem, jak tyto ozehave problemy resit a bylo by mi Litomysle lito, kdyby se sochy zbavila, treba jen jako pripominky obrazoborcum soucasnym i minulym.

   Komentář ze dne: 21. 01. 2005 23:32:33     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Nechodim sem casto,

Pane Klepale a vlastně i všichni ostatní - socha zůstává, s vylepšeným okolím a čitelnějším nápisem. Já jsem slíbil členům litomyšlské Konfederace politických vězňů, že si k nim někdy přijedu o tom všem popovídat. Nemám pocit vítězství, spíš radost ze slušně vedené diskuse. Takové nejsou běžné. A budou stále potřebnější.

Přidat nový komentář

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Když se řekne Jiří Černý
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
Karel Kryl byl první vel
Sedmé nebe Jiřího Černéh
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2022 (323)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (101)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (66)
Kamarád i dezertér (65)
Přechytračíme i USA? (60)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist