Nacerno.cz

              

Komentáře ke článku:
V čem že to máme předehnat Němce a Francouze?

Komentář ze dne: 23. 03. 2010 13:37:11     Reagovat
Autor: Naiva
Mail: libor.david@gmail.com
Titulek: Nepodstatná výhrada

Dobrý den, Pane Černý! Souhlasím téměř se vším. Jsem proti výstavbě rychlobruslařské haly za státní prostředky. Pokud ale půjde o soukromou investici, mohla by být velkým přínosem nejen pro obec a jedno sportovní odvětví. Pokud vyroste, dokud bude Martina Sáblíková zářit, mohly by ji stovky jiných zkusit napodobit, nebo ji aspoň vidět při tréninku. Pokud bude trénovat v cizině, kouzlo se po čase ztratí, vzory pro mládež budou dál produkovat média.

Komentář ze dne: 23. 03. 2010 18:10:14     Reagovat
Autor: tuor
Mail: tuor@seznam.cz
Titulek: I já

"Potřebuji kolem sebe vzdělané, pracovité a slušné lidi". A mám to štěstí, že si je umím najít. Ale mezi ty opravdu bohaté nepatří a mezi politiky také ne. Soudný slušný člověk do politiky nepůjde. A v době, kdy Klaus zhasnul a rozebírala se tombola ti slušní a pracovití u toho nebyli. Podle skutečností obsažených v článku je zřejmé, že vůbec není důležité na které straně politického spektra politici stojí,výsledky jejich činnosti jsou stejné. Souhlasím, že ohodnocení podnikatelských aktivit přinášejících hodnoty asi bude jiné než plat soustružníka, ale nenasytnost byla za všemi ekonomickými krizemi a z toho vyplývajícími válkami.

Komentář ze dne: 25. 03. 2010 18:40:49     Reagovat
Autor: Jaroslav
Mail: jaroslav70@seznam.cz
Titulek: Jemináčku, to jsou zase "perly"!

Kde jste se dozvěděl, že Československá strana národně socialistická byla "pravicovou" stranou? Podle slovníků byla založena jako strana, cituji "vlastenecky smýšlejících dělníkú a nižších středních vrstev, podporovala "reformní socialismus" atd. atd. Poslankyně Milada Horáková byla v socializaci a znárodňování po 2. světové válce ještě radikálnější než komunisté. President Beneš, člen této strany, se pokládal a pokládá dodnes za politika levého středu (možná tak jenom komunisté ho pokládali za "pravicového"). Za 1. republiky se dokonce uvažovalo o sloučení národně socialistické strany a sociální demokracie kvůli blízkosti programů. Tak jakápak "pravice"? Za pravici je možné pokládat za 1. republiky z českých stran hlavně agrárníky a národní demokraty. Kdybyste tam měl příbuzné, tak byste se snad mohl holedbat, jak je vaše rodina neposkvrněna levicovostí. Jak je možné, že někdo, kdo hovořil k lidem z balkónu v listopadu 1989, otevřeně odmítá přibližování Česka k vedoucím zemím EU - Německu a Francii? To jste měl říci tenkrát rovnou, že odmítáte západoevropský kapitalismus a demokracii. A že odmítáte vstup do EU, kam jsme měli vstoupit i kvůli rychlejšímu srovnání životní úrovně. To nechápete, že i za Jakeše a Štěpána jsme měli "byt, vodu, jídlo, auto" a patřili jsme tedy mezi "osm procent nejbohatších lidí"? Podle vaší logiky jsme žádnou revoluci nepotřebovali. Pokud vám progresivní daň připadá nespravedlivá, ačkoliv jí mají všechny kapitalistické země na západ od nás, ať tam vládne "pravice" či "levice", můžete jít do Ruska, Rumunska, Bulharska, Lotyšska...Tam se vám asi bude líbit. Těžko vám to ale někdo "nedemagogicky" vysvětlí. Dále se dočítam, že se vám ze stran nejvíce líbí ODS, ale máte trochu zábrany jí volit a to kvůli Bémovi a Richterovi (toho zřejmě kvůli tomu, že chtěl, aby se pražští umělci chovali více tržně, když volají po volném trhu pro ty druhé???) Z toho ale logicky vyplývá, že máte rád Mirka "Jana Husa" Topolánka, Marka "Bormanna" Dalíka, "íčko" Langera, Julínka, Cikrta, Řebíčka a spol.???!!!! Nicméně existence Béma a Richtera vám brání v tom, abyste tyto své oblíbence přímo volil. Řekl vám Šimůnek aspoň něco, když od vás vzal tento článek?

   Komentář ze dne: 27. 03. 2010 13:17:48     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Jemináčku, to jsou zase

Předně nejde o to, na jaké straně politického spektra byli národní socialisté za první republiky, ale v poválečné době, kdy u nich byl můj otec. Za druhé neodmítám příbližování Česka k vedoucím zemím EU, ale nesplnitelné předvolební sliby. Za třetí nesouhlasím s vývody, které činíte z mého komentáře a sám určujete, kde na světě se mi bude líbit a kdo jsou moji oblíbenci. Závěrem: ne, pan šéfredaktor Šimůnek mi tentokrát ani jindy nic záporného k mému komentáři neřekl.

   Komentář ze dne: 31. 03. 2010 14:30:03     Reagovat
Autor: František Vlk
Mail: frantisek.vlk@gatema.cz
Titulek: Re: Jemináčku, to jsou zase

Milý Jaroslave, pokud je váš traktát míněn ironicky, pak se moc omlouvám za nepochopení. Není-li tomu tak, pak bych vás chtěl požádat např. o jednoduché vysvětlení "spravedlivosti" progresivní daně. Předem děkuji.

      Komentář ze dne: 03. 04. 2010 21:03:13     Reagovat
Autor:
Mail: @
Titulek: Re: Re: Jemináčku, to jsou zase

Obávám se, že požadovat od člověka, který vypouští výroky typu "můžete jít do Ruska, Rumunska, Bulharska, Lotyšska..." jakákoliv vysvětlení, je ztráta času ...

Přidat nový komentář

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
17.8.2023 v 87 letech ze
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
Karel Kryl byl první vel
Sedmé nebe Jiřího Černéh
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2022 (323)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (102)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (66)
Kamarád i dezertér (65)
Přechytračíme i USA? (60)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist