Komentáře ke článku: Naše vypálené iluze
Komentář ze dne: 05. 03. 2006 13:56:10
Autor: krmič
Mail: @
Titulek: Re: Re: půjčovat???
Taxem se tu, opět úplnou náhodou, dostal znovu po dlouhé době. Už to asi nebude nikdo číst, ale přesto mi to nedá. Musím odpovědět, i když si to, pane Černý, nepřejete - asi víte proč:
NE! Já si CD opravdu nepůjčuji a nepřepaluji!
Tedy ne že bych byl nějaký mravní gigant, ale proto, že mě takový druh hudby, o kterém se zde vede diskuse, prostě nezajímá.
Jenže! Přesto jsem musel zaplatit výpalné strádajícím umělcům (nebo spíš nadnárodním společnostem?) z vypalovačky (no to se mi povedlo - výpalné z vypalovačky :-)), musím platit z každé papírové kopie a každého čistého CD-R, na které si budu vypalovat svoje soukromá data. Tedy já nekonzumuji, ale platím. Já jsem vlastně mecenáš!! I když proti své vůli. Říkáte, že je to daň jako každá jiná? Kdepak - daně smí vybírat pouze stát, ne soukromý subjekt. Byť by to bylo posvěceno zákonem (ony ty Norimberské zákony byly po právní stránce taky v pořádku, že ano). Není to daň, ale racketeering! |
Reakce na komentář... "Re: Re: půjčovat???"
Zobrazit komentáře |