Nedělní Sedmička

Autor: Jiří Černý (santana.c@seznam.cz), Téma: Politický kolotoč, Zdroj:
Vydáno dne 03. 10. 2003 (3407 přečtení)
Nelituji ministra financí Bohuslava Sobotku, kterému Jana Bobošíková skákala v nedělní Sedmičce do řeči, šklíbila se nad ním, klokotala radostnou hysterií a vůbec z něj dělala takového fackovacího panáka, že jeho oponent Miroslav Grebeníček už téměř neměl co dodat.

Pokud totiž věcný, zdrženlivý člen koaliční vlády čekal od TV Nova alespoň zdání nestrannosti, je werichovskou slepičkou-idealistkou.
Moderátorčiny choutky někdy přerůstaly až v půvab nechtěného. Když ve věci plánovaného berlínského Centra proti vyhánění nenachytala na švestkách ministra samotného, a dolovala z něj proto alespoň odsudek jeho koaličních druhů, všechny je nařkla rovnou z neuznávání poválečných Postupimských dohod. Nevědět, že je inženýrka, málem bych si ji spletl s pohanskou bohyní pomsty. To už se vmísil i komunistický předseda a proti jakési nejmenované dámě, která prý Beneše přirovnala k Hitlerovi, se bývalého prezidenta zastal: "To byl demokrat!" To jistě. A byl by ještě větší, kdyby ho Gottwaldovi a Slánského komunisté nehnali na opačnou stranu. Zákaz nejsilnější předválečné strany (agrární), omezení slovenských stran na dvě (později na čtyři), vyšachování domácího odboje z vedení státu, zpolitizování policie a omilostnění všech zločinů proti poraženým a už bezbranným Němcům - to vše demokracii postupně doškrtilo až k únorovému pohřbu v roce 1948. Máme o čem přemýšlet; také o vyhnání miliónů Němců z Česka. Kdo i pouhou možnost pochybovat o vlastní historii předem odsuzuje, nerozezná demokracii od totality.