Sedmé nebe Jiřího Černého na stanici VLTAVA

Autor: Jiří Černý (santana.c@seznam.cz), Téma: Kam za Jiřím Černým
Vydáno dne 02. 04. 2019 (5487 přečtení)
Zhruba po pěti měsících odmlčení, které uplynuly od ukončení mého pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře na stanici Dvojka, jsem se vrátil jako externista zpátky do Českého rozhlasu. Děkuju všem posluchačům, co se o to zasloužili svými reakcemi, především více než třemi tisíci podpisy petice na mou podporu.

Byli mezi nimi i senátoři, ústavní soudkyně, univerzitní rektor, muzikanti, herci, výtvarníci, lékaři a novináři, včetně  rozhlasových a televizních. Všechno začalo tak zvanou Zlínskou výzvou, kterou inicioval valašský kuturní pracovník, především amatérský činoherec, Zdeněk Kundera.. Přišel s tím nápadem sám, mě se jen dodatečně zeptal, jestli bych se do rozhlasu vůbec chtěl vrátit. Ujistil jsem ho, že ano.

   První nabídku mi učinil 25.února programový ředitel Ondřej Nováček, po schůzce s ním a s šéfredaktorkou stanice Vltava Jaroslavou Haladovou jsem se rozhodl 22.března. Pravidelně se budu střídat jednou měsíčně v hodinovém Sedmém nebi s Vladimírem Franzem, Monikou Načevou, Ondřejem Havelkou s Pavlem Klikarem a Sárou Vondráškovou. Moje budou  vždycky třetí neděle  v měsíci, 19-20 hodin. 

AKTUÁLNÍ "SEDMÉ NEBE" - 12.12.2021 v 19:00  "Marek Grechuta"