Nacerno.cz

              

Vydáno 28.07.03 Kam za Jiřím Černým->Články v novinách

Nezkučeravět!
Jelikož mám rád hudbu, sociální demokraté mě znova děsí. Naposled to bylo během předvolební kampaně, do které si objednali a zaplatili i koně z popmuzikální stáje podnikatele, skladatele, klávesisty a manažera Františka Janečka. To ve špidlovském štábu nikomu nevadilo, že Janeček posloužil už předlistopadovým komunistům, že k jeho textařům patřil i vedoucí jejich kulturního oddělení, obávaný Miroslav Miller? A že se týž Janeček po převratu stejně vehementně angažoval pro Klausovu ODS?

Čerstvou příčinou mého úděsu je bývalý sociálně demokratický poslanec Miloslav Kučera. Neboť právě jeho si Rada pro rozhlasové a televizní vysílání 1.října zvolila šéfem svého úřadu. Oproti Janečkovi je Kučera zdánlivý příštipkář: zatím převlékl dres jen jednou. Za Jakeše byl pouhý externí spolupracovník Poradenského střediska pro textaře zábavné hudby. Však také podle místopředsedy Rady, zástupce ODS a rockového hudebníka Petra Štěpánka, „každý, kdo nazve pana Kučeru cenzorem, je trouba, který nezná míru slov. Ve východních Čechách existovalo na tu dobu relativně liberální prostředí právě díky lidem, jako je Kučera.“ (MFD 2.10.) O tom prostředí by mohli vyprávět i jiní. Třeba členové Kocábova Pražského výběru, jenž byl po koncertu v Hradci Králové zlikvidován. Nebo Mikoláš Chadima, který tehdy suše prohlásil, že do Hradce se nejezdí, to přece každý rocker ví. Ani pogrom na pořadatele lipnického festivalu po vystoupení Václava Havla v roce 1988 nebyl „relativně liberální“.
Opusťme však Štěpánkovu paměť i slovní jemnocit a nechme se bránit samotného Miloslava Kučeru. Když Česká televize v pořadu Fakta (19.3.2001) připomněla, jak nedoporučoval například některé křesťansky orientované texty skupiny Oboroh, vysvětlil (MFD 22.3.2001), že pokud snad svými posudky někomu ublížil, bylo to „prostě proto, že jsem si myslel, že ta písnička je špatná.“ A proč že byla špatná? V posudku ke Klecandrovu textu Tělo mj. čteme: „…nemíním náboženství a víru zakazovat, avšak také ani propagovat… A veřejná produkce málo platné propagací je.“ Tak psal Kučera v únoru 1989, kdy se podle místopředsedy dnešních komunistů Miroslava Ransdorfa „pouze bezbřehý zbabělec mohl bát vystupovat proti režimu.“
Televizní rady prostých Kučerů a Štěpánků nezaručují paměť, morálku ani zdravý rozum. Zaručují jen podíl sociální demokracie, ODS, lidovců a unionistů na mediální moci. A když už se vyskytne ministr Pavel Dostál, který chce tuto partu odvolat, může se spolehnout, že proti němu budou i ransdorfovští opoždění chytráci.


10. 10. 2002    www.reflex.czPublikováno: 5.11.2002


Zdroj:    
Autor: Jiří Černý   

Vytisknout článek  Vytisknout

Diskuse na téma: Nezkučeravět!
(počet příspěvků: 0, poslední: )

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Když se řekne Jiří Černý
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
Karel Kryl byl první vel
Sedmé nebe Jiřího Černéh
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2022 (323)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (100)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (66)
Kamarád i dezertér (65)
Přechytračíme i USA? (60)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist