Nacerno.cz

              

Vydáno 08.08.03 Odjinud

Bosák neumí sedět
Tradiční český tandem Hulvátov & Kocourkov drtí i ty nejlepší. I Jaromíra Bosáka: 1. srpna přestane být šéfredaktorem sportu v České televizi. " Pan Bosák se věnuje komentování, kdežto my chtěli někoho, kdo bude sedět v redakci a řídit ji, " vysvětlil ředitel zpravodajství Zbyněk Honys. Žasnou nad tím komentátoři deníků i týdeníků. Ale nový šéf Ota Černý, vítěz v konkursu nad Bosákem, moderátor politických debat, tiskový mluvčí ministra zdravotnictví a kdysi externista sportovní redakce, si věří: " Za poslední dva roky jsem o sportu udělal pět dokumentárních filmů. Sport je moje velká láska, to se nedá zapomenout."

Mám stejnou, nezapomenutelnou lásku. Sportovní zprávy jsem psal od šestnácti let do Lidové demokracie, v Československém sportu jsem dělal dva roky redaktora, v Cyklistice chvíli i šéfredaktora. Tuším, jak je obtížné ze sportovní redakce vytvořit slušný pracovní tým. A jsem přesvědčen, že Bosákův je i přese všechny nedostatky ten nejlepší, jaký kdy Česká i Československá televize měly. Ne každý jeho člen je talentovaný řečník, ale všichni sportu rozumějí a mají ho raději než svou slávu a peněženku. Jinak by ti nejlepší odešli do Novy, jako to udělalo tolik jejich mimosportovních kolegů. Není vůbec náhoda, že k prvním počinům Bosákova třicetiměsíčního vedení patřil návrat našeho nejlepšího hokejového komentátora Roberta Záruby z Novy zpět do redakce, odkud předtím za Baumrukova šéfování odešel. V této souvislosti se nabídka Oty Černého, aby Bosák zůstal v ČT jako komentátor, jeví jako nejapná: cožpak Černý ve svém zamilování do sportu vůbec necítí, že Říp nemůže usměrňovat Sněžku? Kolik má ČT ještě redakcí, které by sledovaností i hodnotou svých pořadů tak čněly nad jiný mi televizemi? Jaké tajemné chyby se muselo Bosákovo vedení - už dřív byli odvoláni i dva jeho zástupci - dopustit, že ji Honys neprozradí ani Bosákovi, ani veřejnosti?
Těsně po listopadovém převratu jsem Honyse sledoval při besedě s mnichovskými redaktory Svobodné Evropy.Byl pevnou oporou řediteli státního rozhlasu, který právě dosloužil komunistické totalitě. Svobodní Evropané se nestačili divit: Hulvátov & Kocourkov za mikrofonem v přímém přenosu. Protože ale přece jen uplynulo dvanáct roků a také televizní generální ředitelství Jiřího Balvína vzešlo, doufejme, z lepších příčin, mělo by se opírat o lidi vybranějších způsobů a jasnějšího rozumu.


25. 7. 2002    www.reflex.cz


Zdroj:    
Autor: Jiří Černý   

Vytisknout článek  Vytisknout

Diskuse na téma: Bosák neumí sedět
(počet příspěvků: 0, poslední: )

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Když se řekne Jiří Černý
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
Karel Kryl byl první vel
Sedmé nebe Jiřího Černéh
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2022 (323)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (100)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (66)
Kamarád i dezertér (65)
Přechytračíme i USA? (60)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist