Nacerno.cz

              

Vydáno 10.08.03 Odjinud

Rozhlasový jed
Číše mé hořkosti nad pokračujícím vyhazováním nejlepších redaktorů z Českého rozhlasu přetekla, a proto se znovu vracím k tématu, o němž jsem se v Reflexu zmiňoval už dřív. Vůbec nejde o mne osobně: jednak jsem nikdy zaměstnancem rozhlasu nebyl, jednak tam mám jako externista hned několik pořadů. Také si nemyslím, že mám na rozpoznávání redaktorských schopností patent. Kdybych ale mlčel k tomu, že má teď ze stanice ČRo 2, Praha, odejít i hudební redaktor Jiří Dohnal, měl bych pocit, že i já jsem otráven myšlenkovým jedem z Vinohradské třídy, po jehož požití přestane být člověku divné, že se Český rozhlas zbavuje redaktorů, které těsně předtím za jejich práci sám odměnil svými cenami.

Jiří Dohnal dostal letos 3.října v Poděbradech Prix Bohemia za pořad Zářnou cestou ke Karlu Hynku Máchovi.Brzy nato mu jeho nadřízení odebrali tříhodinové nedělní pořady Dobré jitro, kde vybíral hudbu pro převora břevnovského kláštera Petra Prokopa Siostrzonka i astronoma Jiřího Grygara. Jakýkoli nadřízený má jistě právo tohle beze slova udělat i nedávno dekorovanému podřízenému. Ale pokud nechce být považován za zupáka, měl by do očí bijící nesoulad mezi gratulacemi v Poděbradech a vyhnáním z Dobrých jiter jaksepatří vysvětlit. Zejména převor Siostrzonek i astronom Grygar měli na to zcela jiný názor a odmítli bez Dohnala ve svých pořadech pokračovat. Z hudební dramaturgie ČR o 2 se panu Siostrzonkovi dostalo telefonického ujištění, že s jiným hudebním redaktorem budou určitě spokojeni. Neboť zupáctví samo o sobě neví, že je zupáctvím. Už tento počin ve mně vyvolal detektivkářskou otázku: jakým asi škůdcem musí být Dohnal v očích svých nadřízených, když jim jeho obsazení či neobsazení do dvou Dobrých jiter za čtvrt roku stojí za takový konflikt? A to jsem vůbec netušil, že záhy Dohnala vyzvou k odchodu "po vzájemné dohodě."
Pár let předtím se Český rozhlas takhle zbavil jiných, dokonce několikanásobných držitelek Prix Bohemia, reportérek Lenky Jaklové a Dagmar Misařové. Šlo to jaksi pozvolna; nejdřív se takovému nadbytečnému vyznamenanému nabídne půlúvazek, potom externí spolupráce. Na některé formy této spolupráce musíte mít nejen žaludek, ale taky dost peněz. Aby Misařová, kterou nejdřív vyhodili z Českého rozhlasu v Ostravě, mohla vysílat jednou týdně Hosta do domu z Prahy, musí si zaplatit cestování a noclehy.Tomu se říká láska k rozhlasu.
Řeší tyto záhady taky Milan Uhde, Michal Pavlata nebo Michal Prokop v Radě Českého rozhlasu? Nebo jsou i tito významní radní bezradní stejně jako já?


22. 12. 2002   www.reflex.cz


Zdroj:    
Autor: Jiří Černý   

Vytisknout článek  Vytisknout

Diskuse na téma: Rozhlasový jed
(počet příspěvků: 2, poslední: 2008-04-23 13:54:00)

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Když se řekne Jiří Černý
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
Karel Kryl byl první vel
Sedmé nebe Jiřího Černéh
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2022 (323)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (100)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (66)
Kamarád i dezertér (65)
Přechytračíme i USA? (60)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist