Nacerno.cz

              

Vydáno 05.02.07 Týdenní komentáře

Ubillboardované Česko
Anonymní vulgární bloggeři, proti kterým tu posledně brojil Jan Rejžek a jinde v LN Miloš Čermák, mě moc neohrožují. Jejich hromadná internetová shromaždiště nevyhledávám a oni zas naopak nepíšou do menších serverů, kde necítí pach fekálií a krve. Navzájem se vůbec nemusíme potkat.

To jejich fikanější a bohatší souhulváti si na mě počíhají, kdykoli se jim zamane. Neboť majitel reklamních ploch, firma Outdoor Akzent, „Váš partner při plánovaní a realizaci Vašich kampaní ve venkovní reklamě“, propůjčí své billboardy komukoli a jména svých klientů neprozrazuje.
Marně jsem doufal, že parlamentními volbami skončila billboardová bitva mezi stranami a vzájemné, rádoby vtipné ostouzení. Naopak. Chuť viditelně vzrostla zejména „klientům“, kterým se patrně zdá být libý Jiří Paroubek a styl, jakým vládne sociální demokracii. Vůdce řekne: Melčák zradil – a hned na vás čučí billboardové smuteční oznámení i se zrádcovou fotografií. „Za pozůstalé: Zrazení voliči.“ Lidovecký předseda Jiří Čunek dal trojkoalici s Topolánkem a Bursíkem přednost před Paroubkovou nabídkou velké koalice bez zelených – a už se směje z billboardu: „Jsem křesťanský demokrat, úplatky jsem neukrad.“ Že mu dosud nikdo žádné úplatky neprokázal, třebaže od těch údajných uplynuly už čtyři roky? To si šeptejte holubům, firmě Outdoor Akzent a jejím klientům.
Jistěže ani přímí předchůdci paroubkovského lingvistického válečnictví nebyli žádnými práčaty. Sládek chtěl naházet své soupeře do Vltavy, Grebeníček je nazval kretény, Zeman z jejich kůže pořizoval nové legitimace. Ale zatímco tito byvší řvouni na nás zároveň mezi řádky jako pomrkávali, že sranda musí bejt, Paroubek své tirády o zrádcích pronáší vážně jak antický tragéd. Je to směšné, pokrytecké a neobstojí to ani před první, samozřejmou a nejjednodušší otázkou: A ti, co měli při vašem plánovaném pokusu o novou vládu přehlasovat mimolevicovou polovinu poslanců, to by nebyli přeběhlíci ani zrádci, nýbrž kdo?
Kde jsou ty časy, kdy polistopadovému parlamentu místopředsedal anglicky vtipný, elegantní a nesebestředný Rudolf Battěk, sociální demokrat ne hubou, ale celým svým životem! (Ovšemže neúspěšný kandidát předsednictví ČSSD.)
Svědomí ale mohou zpytovat i notoričtí válečníci z ODS. Kdo si pamatuje české stranictví alespoň dva a půl roku dozadu, ví, co tehdy v televizi prohlásil Topolánkův místopředseda Ivan Langer před hlasováním o důvěře sociálně demokratické vládě: „Bude to záležet na schopnosti pana Grosse přeplatit některé poslance.“ Podle sebe soudím tebe? Pokud si hlavní političtí soupeři budou neustále nadávat do úplatkářů, mohou se pak divit, že je nerozhodnutí voliči, ti nepravověrní ani nelevověrní, vezmou za slovo a budou volit někoho dosud nepodplaceného, případně k volbám vůbec nepůjdou?
Kdyby mě aspoň neotravovali na billboardech! Před Vánocemi jsem jel po německých dálnicích. Krajina je tam stejná jako u nás – ale nehyzdí ji billboardy. Blbé ani chytré. Prostě žádné. Nešlo by to bez nich také u nás? Téma je to nepochybně pro zelené, ale pokud nám Česko odbillboardují modří nebo oranžoví, při příštích volbách budu vážně přemýšlet také o nich.

Zdroj:    
Autor: Jiří Černý   

Vytisknout článek  Vytisknout

Diskuse na téma: Ubillboardované Česko
(počet příspěvků: 30, poslední: 2007-02-23 21:16:00)

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Když se řekne Jiří Černý
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
Karel Kryl byl první vel
Sedmé nebe Jiřího Černéh
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2022 (323)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (100)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (66)
Kamarád i dezertér (65)
Přechytračíme i USA? (60)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist